تحولات راهبردی منطقه
بيشتر
دریچه سیاسی
بيشتر
کاریکاتور
بيشتر
عکس
بيشتر
مطالب برگزیده

1393/12/7 پنجشنبه

بنویسید داعش بخوانید فرانکشتاین!

پیش از این وسلی کلارک ضمن اشاره به توجیه‌های ساختگی سران وقت آمریکا برای حمله به عراق و افغانستان اظهار داشت بود: « آمریکا بعد از بحران 11 سپتامبر تصمیم گرفته است تا به 7 کشور حمله کرده و دولت‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آن‌ها را ظرف 5 سال از پای درآورد.»

 

1393/12/7 پنجشنبه

عوامل و بسترهای زمینه‌ساز حضور داعش در لیبی

وجود حفره‌های امنیتی در لیبی از عوامل اصلی حضور داعش در این کشور است. دولت نتوانسته است وظیفه اصلی خود را در مورد امنیت ساز یایفاء‌کند؛ چراکه هنوز در لیبی دولت استقرار و تثبیت نیافته است.

 

1393/12/6 چهارشنبه

عدم پایبندی آمریکا به لغو همه تحریم ها

مذاکرات هسته‌اى ایران و گروه 1+5 پس از یک‌سال، در فضاى جدید و با مختصاتى متفاوت از مذاکرات در دوره‌هاى پیشین، در نهایت قبل از 3 آذر 93، به‌دلیل دست نیافتن طرفین به توافق جامع، براى یک دوره هفت‌ماهه تا 10 تیر 1394 تمدید گردید.

 

1393/12/6 چهارشنبه

عصر یخبندان اروپا، نتیجه ضربه متقابل ایران

در تعریف راهبرد «ضربه متقابل» باید اشاره داشت حریف ضربه اولیه را وارد می‌کند به این گمان که طرف مقابل قدرت مقابله ندارد لیکن این محاسبه دشمن بر پایه اشتباه بوده است و ناچار باید ضربه متقابل ایران را دریافت و تحمل نماید.

 

1393/12/6 چهارشنبه

و ناگهان عربستان دوست‌دار اخوان می‌شود!

آشوب در استراتژیک‌ترین منطقه جهان، این روزها کار را به آن‌جا رسانده که سیاست خارجی سنتی و غیردموکراتیک عربستان در پی یک چرخش در رفتار خود است.

 

1393/12/6 چهارشنبه

انتقاد سران احزاب مخالف ترک از عملیات ارتش ترکیه در خاک سوریه

آرامگاه سلیمان شاه در شمال شهر حلب و در شمال غربی سوریه واقع شده‌ است. سلیمان قانونی یکی از شاهان امپراطوری عثمانی بود که به مدت بیست سال زمام امور عثمانی را در اختیار داشت.

 

1393/12/6 چهارشنبه

آمریکا قادر است مذاکرات را ترک کند؟

آمریکا روز گذشته تهدید کرد که میز مذاکرات هسته ای را ترک خواهد کرد؛ منطق مذاکراتی می گوید که ترک میز مذاکره وقتی اتفاق می افتد که همه راه ها به بن بست رسیده باشد و از این رو ترک میز به معنی به شکست کشاندن آن است.

 

1393/12/6 چهارشنبه

چرا آمریکا به طولانی‌شدن توافق هسته‌ای نیاز دارد؟

همانگونه که پیداست تأکید بر توافق یک مرحله‌ای یا به عبارت دیگر توافق همزمان برسر کلیات و جزئیات و غیرقابل تفسیر و تأویل بودن مفاد توافق، نکته کلیدی عبارت فوق است.

 

1393/12/6 چهارشنبه

اقــتــصــاد مــقــاومــتـی پـاتـــک تـحــریــم

تدبیر مسئولان در هر برهه‌ای از زمان در دوران جمهوری اسلامی باید این باشد، کارها باید با تدبیر، با برنامه‌ریزی و با ملاحظه همه ظرایف و دقایق در اختیار مردم گذاشته بشود، آن وقت کارها پیش خواهد رفت

 

1393/12/6 چهارشنبه

عطش اردوغان برای جنگ

درگیری‌های سوریه همچنان ادامه دارد. خرابی‌های گسترده و خشونت فراتر از حد تصور تنها دستاورد این جنگ خانمان‌سوز در سوریه است.

 

1393/12/6 چهارشنبه

عربستان، چالش‌های منطقه‌ای و محیط در حال تغییر

اندیشکده آمریکایی «استراتفور» در مقاله‌ای پیش‌بینی کرده است که با توجه به افزایش تعداد چالش‌های خارجی و نحوه شکل‌گیری اقتصاد سیاسی داخلی پادشاهی، ده سال آینده برای آل‌ سعود دشوار خواهد بود.

 

1393/12/4 دوشنبه

خروج منصور هادی از صنعا؛ بازگشت به قدرت یا خطر تجزیه؟

با خروج عبد ربه منصور هادی از صنعا و ورود وی به عدن ، که کانون تحرکات جدایی طلبانه یمن جنوبی است ، این سئوال مطرح می شود که منصور هادی قصد بازگشت به قدرت دارد یا سعی دارد با تحریک جدایی طلبان جنوب، خطر تجزیه یمن را افزایش دهد؟

 

1393/12/4 دوشنبه

چگونه با اقدامات تبلیغاتی داعش مقابله کنیم؟

داعشی که رسانه‌نگاران باید به تصویر بکشند، نمایی از تراژدی غمناک عده‌ای فریب‌خورده است که تحت تأثیر القائات افراطی وهابی ـ صهیونیستی قرار گرفته‌اند. بدون شک گروهک داعش بیشترین استفاده را از ابزار رسانه در جهت پیشبرد اهداف خود داشته است

 

1393/12/4 دوشنبه

تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری امام خامنه ای

تحریم جواب تحریم و ضرورت توجه به تولید و مصرف کالاهای داخلی

مقام معظم رهبری روز چهارشنبه (29/11/93) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان‌شرقی نکات بسیار مهمی را مطرح فرمودند که مهمترین آن را می توان در تاکید ایشان به حضور مردم در تمام صحنه ها و در مقابل دشمن و در مورد اخیر، راهپیمایی 22 بهمن دانستند.

 
بيشتر
مجله سیاسی-راهبردی بصائر
بيشتر
نگاه روز
بيشتر
پاور پوینت
بيشتر
پیوندها
مسابقه پیامکی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.