تحولات راهبردی منطقه
بيشتر
دریچه سیاسی
بيشتر
کاریکاتور
بيشتر
عکس
بيشتر
مطالب برگزیده

1393/7/30 چهارشنبه

پنج اشتباه عمده آمریکا در عراق

استفان والت، استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد طی یادداشتی برای فارن پالسی به بررسی عملکرد آمریکا در خاورمیانه و به خصوص عراق پرداخته و به پنج اشتباه عمده ای که این کشور مرتکب شده اشاره می کند.

 

1393/7/30 چهارشنبه

چرا داعش برای مقابله با جمهوری اسلامی ایجاد شد؟

در طول بیش از سه دهه‌ای که از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، آمریکا و به‌طور کلی جبهه‌ی غرب، برای شکست این انقلاب، به طرق مختلف متوسل شده است. تحریم و فشار اقتصادی، بزرگ‌ترین ابزار آن‌ها در دهه‌های اخیر بوده است.

 

1393/7/30 چهارشنبه

کنفرانس بازسازی غزه؛ دیپلماسی پس از جنگ

هفته‌ی گذشته، در حالی که بیش از 2 ماه از جنگ رژیم غاصب صهیونیستی علیه غزه می‌گذشت، کنفرانس بین‌المللی بازسازی غزه با حضور بیش از 50 کشور و سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی نظیر آمریکا، اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و ... به میزبانی مصر در قاهره برگزار شد.

 

1393/7/30 چهارشنبه

کالبدشکافی سخنان سعودالفیصل و راهکار مقابله با تبلیغات ضد ایرانی عربستان

سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان، پس از دیدار با همتای آلمانی‌ خود فرانک والتر اشتاین مایر در شهر جده، در یک کنفرانس خبری مشترک اتهامات بی‌پایه‌ای به ایران وارد کرد.

 

1393/7/30 چهارشنبه

پاکستان ؛ مسوول تحرکات تروریستی فرا مرزی از خاک این کشور

وزارت امورخارجه ،با احضار سفیر پاکستان در تهران ؛ خواستار توضیح اسلام اباد در خصوص ادامه اقدامات شرورانه گروه های تروریستی از طریق خاک پاکستان به مرزهای ایران شد .

 

1393/7/30 چهارشنبه

تشدید بحران در بحرین همزمان با انتخابات پارلمانی

با نزدیک شدن موعد برپایی انتخابات پارلمانی و شورای شهر در بحرین ، بحران در این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس افزایش یافته است. علما ، احزاب و گروه های سیاسی ،بحرین همسو با مردم شرکت در انتخابات پارلمانی را تحریم کرده اند.

 

1393/7/30 چهارشنبه

الگوی موفق همکاری ایران و عراق در مبارزه با تروریسم

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز دوشنبه به تهران می آید. العبادی ، هدف از سفر خود به تهران را یکپارچه کردن تلاش‎های منطقه‎ای و جهانی ، برای حمایت از عراق در مقابله با تروریست‎های تکفیری ، اعلام کرد.

 

1393/7/29 سه شنبه

ترکیه و سکوت در برابر کوبانی؛ دلایل و پیامدها

مسئله‌ی کوبانی نشان داده است که ترک‌ها نگاهی استراتژیک و بلندمدت به مسائل منطقه‌ای دارند و تلاش می‌کنند با نگاهی کاملاً منفعت طلبانه ، تحولات جاری در خاورمیانه را در راستای اهداف خود پیش برند.

 

1393/7/29 سه شنبه

چرا ‌اردوغان به سوریه نمی تواند حمله کند؟

آمریکا و ترکیه در پرونده سوریه درگیر اختلاف جدی شده و عملاً دیگری را متهم می‌کنند که در آنچه می‌گویند صداقت ندارند از سوی دیگر اصل استراتژیک برای هر یک متفاوت است.

 

1393/7/29 سه شنبه

کوبانی؛ میدان آزمون و گریز ترکیه

تصور کنید داعش را نابود کردیم که بسیار دشوار است ، یا اگر داعش را در کوبانی مجازات کنیم و گام بعدی را مشخص نکنیم ، مشکلات بزرگتری در آینده به وجود خواهد آمد . بنابراین باید کاملا مراقب باشیم.

 

1393/7/29 سه شنبه

مشخصات اسلام ناب محمدی(ص) در بیان امام خامنه‌ای

مراسم حج ابراهیمی امسال در حالی پایان یافت که جهان اسلام با موضوعات و اولویت های بسیار مهمی روبرو است که نقش پررنگ شیطان بزرگ در لحظه لحظه تلاش مسلمانان برای گذر از پیچ بزرگ تاریخی در آن مشاهده می گردد.

 

1393/7/28 دوشنبه

نوسان در بازارهای نفت؛ روزهای بحرانی برای طلای سیاه

آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد؛ قیمتهای نفت به شدت پایین آمده و تقاضا برای نفت به کمترین سطح خود در پنج سال گذشته رسیده است.

 

1393/7/28 دوشنبه

برگزاری نشست سران آسیا – اروپا ( آسم )

نشست دو روزه آسیا-اروپا موسوم به آسم Asia–Europe Meeting =ASEM با موضوع همکاری مسئولانه برای رشد پایدار و امنیت با حضور مقام های کشورهای آسیایی و اروپایی در چارچوب بررسی راه های تقویت همکاری بایکدیگر برگزار شد.

 
بيشتر
مجله سیاسی-راهبردی بصائر
بيشتر
نگاه روز
بيشتر
نظرسنجی
بيشتر
پیوندها
مسابقه پیامکی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.