گزارش تصویری
بيشتر
تحولات راهبردی منطقه
بيشتر
دریچه سیاسی
بيشتر
کاریکاتور
بيشتر
مطالب برگزیده

1394/2/14 دوشنبه

قبضه آل‌سعود توسط سدیری‌ها

سلمان بن عبدالعزیز، در بیانیه‌ای ولیعهد خود مقرن بن عبدالعزیز را عزل کرد تا جانشین او یعنی محمد بن نایف که به تازگی به سمت جانشینی ولیعهد منصوب شده بود، زودتر از آن‌چه گمانش را می‌کرد ولیعهد شود

 

1394/2/14 دوشنبه

تحلیل و آینده‌نگری معادلات درون‌حاکمیتیِ آل‌سعود

ما شاهد شروع یک فرایند تغییرات گسترده در ساختار قدرت در عربستان سعودی بودیم؛ یعنی جابجایی‌هایی در سمت‌های اساسی رخ می‌داد. موج اول این تغییرات نیز در همان زمان روی کار آمدن ملک سلمان اتفاق افتاد.

 

1394/2/14 دوشنبه

منافع رژیم صهیونیستی از تجاوز عربستان به یمن

عربستان و ارتش آن بدلیل ماهیت استیجاری بودن آن و ضعف قوای زمینی در کنار تجربه‌های شکست در سال 2009 از گروه حوثی‌ها در آن مقطع که بسیار ضعیف تر و محدودتر از امروز می‌باشند، به دنبال همپیمانان منطقه‌ای خود برای آغاز حمله‌ی زمینی فراگیر بود.

 

1394/2/14 دوشنبه

بحران مشروعیت آل سعود و مطالبه‌ی آزادسازی مکه و مدینه

حکومت پادشاهی سعودی در شبه جزیره عربستان تاکنون مبتنی بر ترویج وهابیت، اتحاد راهبردی با ایالات متحده و متکی بر ثروت سرشار نفت به حیات خود ادامه داده است.

 

1394/2/14 دوشنبه

کنفرانس بازنگری در معاهده ان پی تی؛ فرصت های ازدست رفته

کنفرانس بازنگری در پیمان منع اشاعه سلاح های اتمی (ان پی تی) از روز دوشنبه 27 آوریل در نیویورک آغاز به کار می‌کند. 188 کشور عضو قصد دارند در این کنفرانس یک ماهه که هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود، با هدف ایجاد جهانی امن‌تر و بهره‌مند از فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای در اصول این پیمان بازنگری کنند.

 

1394/2/13 يكشنبه

به بهانه‌ی حوادث شهر بالتیمور؛

مروری بر وضعیت رنگین‌پوستان در آمریکا

هرازگاهی یکی از ایالت‌ها یا شهرهای ایالات متحده درگیر اعتراضات و اعتصابات سیاه‌پوستان به تبعیض علیه آن‌ها می‌شود. اینک در بالتیمور که فضا درگیر اعتراضات نسبت به نقض حقوق بشر شده، فضای شهر با تسلط پلیس، به فضای پادگانی شبیه شده است.

 

1394/2/13 يكشنبه

کابینه جنگی حاکمیت سعودی و پیامدهای خارجی و داخلی

صبح چهارشنبه بیانیه دیوان ملکی آل سعود تغییر در مناصب عالیه این رژیم را اعلام کرد که حاکی از روندهای چند ماه گذشته و به‌ویژه 6 هفته گذشته در جنگ با مردم یمن می‌باشد.

 

1394/2/13 يكشنبه

جنایت‌های آل سعود در یمن و مقایسه آن با جنایت‌های صهیونیست‌ها

حملات جنگنده های رژیم آل سعود به مردم و زیرساخت های یمن در حالی ادامه دارد که تعداد شهدای این حملات از مرز 3 هزار نفر نیز گذشته است، همچنین در این حملات 150 هزار نفر بی خانمان شده و حدود 7/5 میلیون نفر نیازمند کمک های فوری و اولیه هستند.

 

1394/2/13 يكشنبه

جنگ یمن و زلزله سیاسی در خاندان سعودی

در حالی که عربستان در بخش دوم تهاجم نامشروع خود به یمن، عملیات «امید»، هیچ امیدی به پیروزی ندارد، به ناگاه چنین خبری روی خروجی خبرگزاری ها رفت: « پادشاه عربستان در اقدامی فوری و از پیش اعلام نشده، ولیعهد و وزیر خارجه این کشور را برکنار کرد.»

 

1394/2/13 يكشنبه

5عامل شکست ائتلاف عربی ـ عبری در یمن

پس از گذشت حدود یک ماه از آغاز تجاوز نظامی ائتلاف عربی ـ عبری به سرکردگی آل‌سعود و متحدانش به یمن، هیچ‌گونه دستاوردی عاید آن‌ها نشده و چند صد نفر از زنان و کودکان بی‌گناه در بمباران‌های هوایی، در مناطق مسکونی به شهادت رسیده‌اند.

 

1394/2/8 سه شنبه

قدرت ائتلاف‌سازی عربستان در بوته آزمون

اقناع‌سازی افکار عمومی به خصوص در شرایطی که سیاست اتخاذ شده، مداخله‌گرایانه باشد، یک امر کلیدی در دستیابی به اهداف خواهد بود

 

1394/2/8 سه شنبه

۱۰ هدف اصلی از افزایش آمادگی دفاعی

ممکن نیست که هیچ وقت دشمن سلسله جنبانان استکبار عالم و شیطان صفتان گمره‌ساز راه بنی‌آدم نسبت به انقلاب از بین برود.

 

1394/2/8 سه شنبه

تهدید سایبری؛ بهانه جدید آمریکا برای تحریم مخالفان

اما آنچه صدور چنین فرمانی را کلید زد، ماجرایی بود که سه ماه قبل از آن رخ داد. دی ماه سال گذشته بود که شرکت «سونی‌ پیکچرز» به خاطر اکران فیلمی با عنوان «مصاحبه» که علیه رهبر کره شمالی بود، هدف حمله سایبری قرار گرفت.

 

1394/2/8 سه شنبه

آل‌سعود در مسیر جنگ ۵۱ روزه

پس از اعلام آتش‌بس یک‌جانبه از سوی آل‌سعود، همچنان شاهد حملات وحشیانه و دیوانه‌وار آل‌سعود و ائتلاف استیجاری به مردم مظلوم یمن هستیم.

 

1394/2/8 سه شنبه

سناریوهای تهران و ریاض برای حل و فصل منازعات منطقه‌ای چیست؟

راه‌های عبورخاورمیانه از بحران؛ صندوق رأی یاجنگ ‌نیابتی

یمن عرصه زورآزمایی بازیگران منطقه‌ای نبوده و نیست. این یکی از کلیدی‌ترین گزاره‌ها برای فهم بحران یمن و به‌تبع آن، درک مختصات امروز خاورمیانه است

 
بيشتر
مجله سیاسی-راهبردی بصائر
بيشتر
نگاه روز
بيشتر
پاور پوینت
بيشتر
پیوندها
مسابقه پیامکی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.