تحولات راهبردی منطقه
بيشتر
دریچه سیاسی
بيشتر
کاریکاتور
بيشتر
عکس
بيشتر
مطالب برگزیده

1393/11/8 چهارشنبه

پاکسازی کوبانی ، ضربه سنگین به داعش و حامیانش

نیروهای مردمی کُرد سوریه سرانجام پس از نبردی طولانی در شهر مرزی کوبانی (عین العرب) توانستند تروریست‎های داعش را از شهر خود بیرون برانند.

 

1393/11/8 چهارشنبه

ابهام های قدرت در عربستان

در حالی که برخی منابع و تحلیلگران از انتقال آرام قدرت در عربستان سعودی سخن می گویند ، خبرهای پشت پرده از درون خاندان آل سعود حاکی از وجود اختلاف های شدید و بیعت نکردن برخی از فرزندان عبدالعزیز با ملک سلمان ، پادشاه جدید ، است.

 

1393/11/8 چهارشنبه

یمن به کدام سو می‌رود؟

رئیس جمهور در نامه ای به مجلس دلایل استعفای خود را عدم همکاری نیروهای سیاسی مختلف یمن با خویش و نیز ناتوانی در تعهداتش به مردم عنوان کرد. نخست وزیر نیز در استعفای خود همین دلایل را اعلام کرد.

 

1393/11/8 چهارشنبه

پیامی برای شکستن «محور تروریسم»

پیام رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، واکنش‌های متعددی را در رسانه‌ها و محافل آکادمیک به دنبال داشت.

 

1393/11/8 چهارشنبه

آنچه فرانسویان باید انجام دهند

فرانسویان و مردمان دیگر ملیت ها در سراسر دنیا از حمله تروریستی اخیر به نشریه طنز شارلی ابدو در پاریس به شدت خشمگین هستند.

 

1393/11/8 چهارشنبه

شباهت های السیسی به مبارک آشکارتر می شود

5 ژانویه 2011 وقتی مردم مصر فریاد «ارحل» را خطاب به حسنی مبارک سر دادند، کم‌تر کسی فکر می‌کرد که چهارمین جشن پیروزی انقلاب‌شان در 25 ژانویه 2015 در حالی برگزار شود که نیروهای امنیتی این کشور حداقل 20 نفر را کشته و ده‌ها نفر را زخمی کنند.

 

1393/11/8 چهارشنبه

پادشاه جدید عربستان درگیر با چالش های داخلی و خارجی

سلمان بن عبد العزیز آل سعود در 31 دسامبر 1935 در ریاض به دنیا آمد و بیست و پنجمین فرزند از فرزندان عبد العزیز آل سعود، بنیانگذار پادشاهی عربستان سعودی به شمار می‌آید.

 

1393/11/8 چهارشنبه

«پرده‌ی جهل» جوانان اروپا و آمریکا و «دیپلماسی فطرت» رهبری

این نامه برآمده از دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی و از جنس همان نامه‌ای است که امام خمینی (ره) خطاب به رهبر شوروی نگاشتند و او را به مطالعه‌ی اسلام و منابع ناب آن دعوت کردند تا از پرده‌ی جهل بیرون آیند و اسلام را با آغوشی باز پذیرا باشند.

 

1393/11/8 چهارشنبه

کنگره امریکا؛ مذاکره به شرط استفاده از تحریم ها

منابع خبری روز یکشنبه به نقل از سایت کنگره آمریکا (هیل) نوشتند: سناتور جمهوریخواه منندز اعلام کرده است که قصد دارد به رای گذاشتن لایحه ضد ایرانی خود مبنی بر وضع تحریم های جدید را تا ماه مارس به تعویق بیاندازد.

 

1393/11/8 چهارشنبه

دستاوردهای نفوذ ایران در منطقه

همگانی شدن مولفه های انقلاب اسلامی نتایج بسیاری را هم برای مردم آزادی خواه منطقه به همراه داشته است و هم برای دولت جمهوری اسلامی. برخلاف غرب که نفوذش در منطقه محدود به دولتهای عربی می باشد؛ نفوذ ایران به واسطه گفتمانی است که تلفیقی از کارکردهای مردمسالاری و ارزش های اسلامی را به همراه داشته است.

 

1393/11/8 چهارشنبه

پیام رهبری به جوانان غرب ، پیامی برای اندیشیدن درباره حقیقت اسلام

حوادث تروریستی پاریس موجی ازاسلام هراسی واسلام ستیزی را در اروپا برانگیخت . برخی تحلیلگران معتقدند اسلام ستیزان در اروپا در حال شکل دادن جنبشی علیه اسلام هستند که ابعاد و اهداف این جریان اسلام ستیزانه را مشخص می کند .

 

1393/11/8 چهارشنبه

۵ راهبرد برای مقابله با افراط در خاورمیانه

این روزها سردمداران کفر جهانی ابایی ندارند که به‌صراحت و مستقیم اعلام کنند که ما از داعش حمایت می‌کنیم و به دستور ما در کشوری مثل ترکیه آموزش نظامی داده می‌شود و به اشاره ما از کشوری مثل عربستان و امارات پشتیبانی مالی می‌شوند.

 

1393/11/7 سه شنبه

ارکستر ناهماهنگ سعودی بعد از عبدالله

ملک عبدا… بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در ساعت یک بامداد روز جمعه (به وقت محلی) پس از 9 سال حکمرانی در 90 سالگی در شهرک پزشکی گارد سلطنتی در شهر ریاض درگذشت.

 

1393/11/6 دوشنبه

اسرائیل هم چنان دشمن درجه یک امت اسلام

اسرائیل، دشمن درجه یک اسلام و مسلمین، به منزله شاقول محک و سنجشی است تا مؤمنان و مجاهدان راستین اسلام از مدعیان دروغین مسلمانی اعم از شیعه لندنی و سنی آمریکایی و یا به عبارت بهتر اسلام آمریکایی، به وسیله آن تمیز داده بشوند.

 
بيشتر
مجله سیاسی-راهبردی بصائر
بيشتر
نگاه روز
بيشتر
پاور پوینت
بيشتر
پیوندها
مسابقه پیامکی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.