ویژه های سیاسی
روایتی تصوصری از 69 ظلم یک جنایکتکار بزرگ در جهان

فايلها
روايتي تصويري از.docx 11.36 MB
همایش


گروهک تکفیری داعش پیشینه و عملکرد


زمزم ولایت
بيشتر
کاریکاتور
بيشتر
گزارش تصویری
بيشتر
تحولات راهبردی منطقه
بيشتر
مطالب برگزیده

1394/9/8 يكشنبه

صدها کلید نامرئی حل مشکلات خاورمیانه در دستان حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای است

خبرگزاری ریانووستی روسیه در گزارشی به اهداف سفر پوتین به ایران پرداخته و تاکید کرد: حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای از دانش بسیار بالایی برخوردار است و بر مسائل روز بین‌الملل اشراف کامل دارند. صدها کلید نامرئی برای حل بسیاری از مسائل سیاسی و اقتصادی خاورمیانه در دستان ایشان قرار دارد.

 

1394/9/5 پنجشنبه

غرب قادر نیست اعتیاد به تروریست‌ها را ترک کند

اسناد فراوان از کمک مالی و تسلیحاتی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به تروریست‌ها در سوریه حکایت می‌کند. غرب به این حمایت معتاد است!

 

1394/9/5 پنجشنبه

سرنگونی جنگنده روسی در کانون توجه جهانی؛ مسکو در تدارک پاسخ

در حالی که تروریست¬ها به ویژه داعش در سوریه زیر بمباران هوایی جنگنده های روسی و پیشروی نظامیان سوری زمین گیر شده اند و ارتش عراق نیز موفق شده مناطق وسیعی از اراضی تحت سلطه آنان را بازپس گیرد، افزایش تنش ها بین بازیگران منطقه¬ای و فرامنطقه ای به ویژه اعلام حمایت شتاب زده و فوری پیمان ناتو از اقدام ترکیه بدون روشن شدن نتیجه بررسی ها، می تواند معادلات را تغییر دهد و به بحرانی تر شدن شرایط بیانجامد.

 

1394/9/5 پنجشنبه

ائتلاف ایران و روسیه می‌تواند روابط بین‌الملل را دگرگون کند

اندیشکده بروکینگز در تحلیلی که به قلم سرگئی الکساشنکو منتشر شده می‌نویسد: ایران، روسیه و آمریکا 3 بازیگر اصلی در سوریه هستند که می‌توان احتمال ائتلاف 2 به 2 آنها را تصور کرد. در این میان ائتلاف روسیه- ایران محتمل‌ترین ائتلاف میان این سه بازیگر است که علت اصلی آن تحمل دیپلماتیک اندک آمریکا در برابر بازیگران دیگر است.

 

1394/8/24 يكشنبه

پیامدهای همکاری منافقین با داعش

سرانجام صبر مردم عراق علیه فعالیت های مخرب گروهک منافقین لبریز شد و شیعیان عراق با عملیاتی قاطع، تعداد زیادی از آن ها را کشتند.

 

1394/8/24 يكشنبه

افشای رشوه امارات به فرستاده سازمان ملل در امور لیبی و دولت انگلیس

روزنامه القدس العربی در ستون دیدگاه خود به افشای دو خبر مهم درباره رشوه امارات به سازمان ملل متحد و انگلیس برای پیشبرد سیاست‌های خود در جهان عرب و سطح جهان پرداخت

 

1394/8/24 يكشنبه

تحلیل الگوی مدیریت آمریکا بر گروه های تکفیری تروریستی

آمریکا و هم‌پیمانان و وابستگان منطقه‌ای او به سیاست سه‌وجهی تشکیل-توجیه-کنترل درباره گروه های تکفیری پایبند هستند و این به‌خاطر عمق دشمنی آن‌ها با ملت‌های عربی و اسلامی و ضعف ارتش آمریکا از حضور میدانی (به دلایل نظامی یا اقتصادی) است.

 

1394/8/16 شنبه

اولین همایش سیاسی مشترک فرماندهان و استادان دانشگاه های افسری ارتش

اولین همایش سیاسی مشترک فرماندهان و استادان دانشگاه های افسری آجا به همت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سالن همایش های دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی برگزار شد.

 

1394/8/13 چهارشنبه

تغییر استراتژی آمریکا در افغانستان

استراتژی امروز آمریکا مشتمل بر حصول یک توافق ماندگار میان طالبان و دولتی است که آمریکا به عنوان یک دولت ضد تروریسم و ضد طالبان در کابل از آن حمایت کرده است.

 

1394/8/13 چهارشنبه

روسیه و بازسازی قدرت

ولادیمیر پوتین در قالب یک رهبر سنتی روس ظاهر شده است تا یک رئیس جمهور پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی؛

 

1394/7/26 يكشنبه

ناآرامی‌های شمال و جنوب افغانستان؛ علل و پیامدها

تنها دو هفته پس از ناآرامی های گسترده در شمال افغانستان، موج جدیدی از درگیری ها و پیشروی های نظامی طالبان آغاز گردیده است. اما اینبار این جنگ ها نه در شمال افغانستان که در جنوب، شدت یافته است.

 

1394/7/26 يكشنبه

اهداف حملات هوایی روسیه در سوریه

حضور نظامی روسیه در سوریه را می توان متأثر از پیشینه تحولات دمشق دانست و در سطوح مختلفی از امحاء توهم «از بحر تا نهرِ» رژیم صهیونیستی تا «هژمون گریزی» مسکو در راستای موازنه قدرت با آمریکا تلقی نمود.

 

1394/7/26 يكشنبه

سیاست خارجی اردوغان از «تنش صفر با همسایگان» تا ضدیت با نظام اسد

دولت اردوغان که ادعای تنش صفر با همسایگان را مطرح می کرد به دنبال شکست سیاستهای منطقه ای، سیاست خارجی ماجراجویانه را در منطقه دنبال کرده است.

 

1394/7/26 يكشنبه

اهدافی که در پس انفجارهای آنکارا نهفته است

اردوغان و حزب کردی دموکراتیک خلق های ترکیه در حالی که تنها ۱۰ روز تا انتخابات پارلمانی این کشور باقی مانده همدیگر را متهم به حمایت از تروریسم می کنند.

 

1394/7/26 يكشنبه

ائتلاف 4گانه جهت رویارویی با تروریستها

ائتلاف چهارگانه ایران، سوریه، عراق و روسیه با ایجاد اتاق فرماندهی بغداد در جهت رویارویی گسترده و کارآمد با تروریستهای تکفیری در حالی شکل گرفت که پس از حدود یک سال ونیم حملات هوایی نامنظم ، بی برنامه و فرمایشی آمریکا وچندکشورمتحدش به مواضع داعش ، نه تنها هیچ تغییرمحسوسی درعقب نشینی آنها از شهرهای تحت اشغالشان دیده نشد بلکه میزان جنایتها وحملات تروریستی آنها نیز به شدت افزایش پیداکرد.

 
بيشتر
مجله سیاسی-راهبردی بصائر
بيشتر
نگاه روز