جمعه 3 مرداد 1393   18:19:09
اخبار و تحلیل ها
بحران حیات رژیم صهیونیستی
 • 1393/5/2 پنجشنبه بحران حیات رژیم صهیونیستی
  این روز‌ها شاهد شدید‌ترین برخورد نظامیان صهیونیست با مسلمانان بی‌دفاع غزه هستیم؛ برخوردی غیر بشری و غیر انسانی که هیچ گونه منطق نظامی و توجیه انسانی ندارد.
روز قدس کابوس بی‌پایان صهیونیسم
 • 1393/5/2 پنجشنبه روز قدس کابوس بی‌پایان صهیونیسم
  قضیه فلسطین اولین دغدغه اصلی امام خمینی(ره) درباره جهان اسلام بود که پس از پیروزی انقلاب خیلی زود برجسته و متجلی شد و رسمیت یافت. امام خمینی(ره) در سال ۵۸ با نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به «روز قدس» موضع رسمی و عملی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی را در قبال رژیم صهیونیستی و قضیه فلسطین اعلام کرد.
غزه چگونه جایی است؟
 • 1393/5/2 پنجشنبه غزه چگونه جایی است؟
  منطقه غزه از شبکه ابتدایی تلفن ثابت و از خدمات تلفن همراه موبایل برخوردار است. شرکت فلسطینی پل تلو شرکت اسرائیلی سلکام مهم ترین ارائه کننده خدمات موبایل در غزه هستند. همچنین شرکت های متعددی در منطقه غزه در حال ارائه اینترنت هستند.
اهداف اسرائیل در حمله به غزه و راهبرد مقاومت حماس
 • 1393/5/2 پنجشنبه اهداف اسرائیل در حمله به غزه و راهبرد مقاومت حماس
  اسرائیل طی چند روز گذشته حملات خود را به نوار غزه شدید تر کرده است. در این میان کشتار مردم مظلوم شجاعیه یادآورد، نسل کشی ماشین کشتار صهیونیسم در صبرا و شتیلا است. سناریوسازی اسرائیل منجر به شروع نبرد دیگری میان این رژیم و مردم بی دفاع غزه شد. پس از اینکه سه نوجوان اسرائیلی ناپدید شدند،‌ مقامات رژیم صهیونیستی انگشت اتهام خود را به سمت حماس گرفتند و در این جهت عملیاتی برای ضربه زدن به زیرساخت‌های حماس از سوی اسرائیل آغاز شد.
غزه و مدعیان خلافت اسلامی
 • 1393/5/2 پنجشنبه غزه و مدعیان خلافت اسلامی
  تصور کنید اگر یک دهم میلیاردها دلاری که چند کشور عربی برای بحران آفرینی در دو کشور سوریه و عراق هزینه کردند به گروه‌های فلسطینی برای مبارزه با صهیونیست‌ها داده می‌شد، الان غزه و دیگر مناطق فلسطین اشغالی در چه شرایطی قرار داشت.
از تمدید مذاکرات تا اختلافات باقی‌مانده
عراق مدفن داعش
 • 1393/5/2 پنجشنبه عراق مدفن داعش
  از آغاز بحران عراق در سال 2003، نواحی شمالی و شرقی این کشور به جهت دوری از مرکز، به کانون اصلی مخالفان و گروه های رادیکالیستی اپوزوسیون تبدیل شده است. از این رو دولت عراق سیطره کامل بر این نواحی حاشیه ای ندارد و این زمینه اصلی تجمع مخالفان در این نواحی است. حتی برخی اذعان ‌دارند که علت سقوط شهر موصل، حاصل تبانی مسئولان لشکری با داعش بوده است.
تمدید مذاکرات وین ؛ توافقی در مسیر توافق نهایی
 • 1393/5/2 پنجشنبه تمدید مذاکرات وین ؛ توافقی در مسیر توافق نهایی
  دو طرف با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند تا 24 نوامبر (3 آذر)یعنی در چار چوب توافق نوامبر 2013 (3 اذر 1392)در ژنو ؛ به این مذاکرات ادامه خواهند داد . بسیاری از ناظران این تصمیم را منطقی می دانند .بر خی هم معتقدند که مذاکرات در مسیر روبه جلو قرار دارد؛ اما تا رسیدن به توافق هنوز مقداری از مسیر باقی مانده است .بنابراین باید صبر و حوصله بخرج داد تا به مقصد نهایی رسید . با این حال برخی نیز معتقدند که بایدامیدواربوداما خیلی هم خوش‌بین نباشیم چون که اختلاف نظرها جدی است.
تصویب قطعنامه سنای آمریکا در حمایت از حملات اسرائیل به غزه
 • 1393/5/2 پنجشنبه تصویب قطعنامه سنای آمریکا در حمایت از حملات اسرائیل به غزه
  در بحبوحه کشتار فلسطینی ها در غزه که به اذعان سازمان ملل 80 درصد از آنها زنان و کودکان هستند ، سنای آمریکا پس از مجلس نمایندگان ، به اتفاق آرا از طرح رژیم صهیونیستی برای ادامه حمله به غزه حمایت کرد. این قطعنامه ، یک هفته بعد از آنکه سناتورها رابرت منندز، کلی آیوت، لیندسی گراهام و چارلز شومر آن را ارائه کرده بودند ، به اتفاق آرا تصویب شد.
بن بست سیاسی افغانستان و احتمالات آینده
 • 1393/5/2 پنجشنبه بن بست سیاسی افغانستان و احتمالات آینده
  در حالی که بن بست سیاسی افغانستان به دلیل ادعای تقلب دکتر عبدالله عبدالله یکی از دو کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان موجب افزایش احتمال تنش های سیاسی و امنیتی داخلی شده است، با سفر دو روزه جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در تاریخ های ۲۰ و ۲۱ تیرماه به کابل و اقدامات میانجیگرانه وی، هر دو کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان یعنی دکتر عبدالله و اشرف غنی احمد زی توافق کردند تا کل آراء مورد بازشماری قرار گیرد و پس از اعلام نتیجه انتخابات، هر دو کاندیدا (برنده و بازنده) نسبت به تشکیل دولت وحدت ملی اهتمام ورزند.
چرا مذاکرات وین ۶ به توافق نهایی ختم نشد؟
 • 1393/5/2 پنجشنبه چرا مذاکرات وین ۶ به توافق نهایی ختم نشد؟
  تمدید مذاکرات میان ایران و ۱+۵ اتفاق چندان با اهمیتی نیست. از بیش از یک هفته قبل روشن بود این مذاکرات تمدید خواهد شد و ۲ طرف در موقعیتی نیستند که یک توافق جامع را تا ۳۰ تیر نهایی کنند.سوال اصلی این است که چرا چنین شد؟ به عبارت دیگر، مساله این است که دقیقا چه عواملی منجر به این شد که توافق جامع میان ۲ طرف نهایی نشود؟
درس‌هایی که باید از ماجرای داعش آموخت
 • 1393/4/30 دوشنبه درس‌هایی که باید از ماجرای داعش آموخت
  درس اصلی برای عراقی‌ها باید این باشد که در مقابل تروریست‌ها به وحدت برسند و با همت و همگرایی خود، راه را بر آنها ببندند و از فرصتِ تجمیعی که در میان آنها به وجود آمده است، جهت ریشه‌کنی تروریسم، مجدانه بهره گیرند.
تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی ،مسئولیت نهادهای بین‌المللی
 • 1393/4/30 دوشنبه تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی ،مسئولیت نهادهای بین‌المللی
  موج شناسایی کشور مستقل فلسطین پس از اقدام کشورهای آمریکایی لاتین (برزیل، آرژانتین، اروگوئه، و غیره) اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی را در رسیدن به یک توافق با تشکیلات خودگردان بی‌اثر نموده مردم فلسطین را در رسیدن به اهداف خویش و تأسیس کشور مستقل مصمم‌تر از گذشته ساخته است.
تشدید جنایات رژیم اسرائیل با آغاز حمله زمینی به غزه
بيشتر


پیوندها
------

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.