تحولات راهبردی منطقه
بيشتر
دریچه سیاسی
بيشتر
کاریکاتور
بيشتر
عکس
بيشتر
مطالب برگزیده

1393/5/2 پنجشنبه

بحران حیات رژیم صهیونیستی

این روز‌ها شاهد شدید‌ترین برخورد نظامیان صهیونیست با مسلمانان بی‌دفاع غزه هستیم؛ برخوردی غیر بشری و غیر انسانی که هیچ گونه منطق نظامی و توجیه انسانی ندارد.

 

1393/5/2 پنجشنبه

روز قدس کابوس بی‌پایان صهیونیسم

قضیه فلسطین اولین دغدغه اصلی امام خمینی(ره) درباره جهان اسلام بود که پس از پیروزی انقلاب خیلی زود برجسته و متجلی شد و رسمیت یافت. امام خمینی(ره) در سال ۵۸ با نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به «روز قدس» موضع رسمی و عملی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی را در قبال رژیم صهیونیستی و قضیه فلسطین اعلام کرد.

 

1393/5/2 پنجشنبه

غزه چگونه جایی است؟

منطقه غزه از شبکه ابتدایی تلفن ثابت و از خدمات تلفن همراه موبایل برخوردار است. شرکت فلسطینی پل تلو شرکت اسرائیلی سلکام مهم ترین ارائه کننده خدمات موبایل در غزه هستند. همچنین شرکت های متعددی در منطقه غزه در حال ارائه اینترنت هستند.

 

1393/5/2 پنجشنبه

اهداف اسرائیل در حمله به غزه و راهبرد مقاومت حماس

اسرائیل طی چند روز گذشته حملات خود را به نوار غزه شدید تر کرده است. در این میان کشتار مردم مظلوم شجاعیه یادآورد، نسل کشی ماشین کشتار صهیونیسم در صبرا و شتیلا است. سناریوسازی اسرائیل منجر به شروع نبرد دیگری میان این رژیم و مردم بی دفاع غزه شد. پس از اینکه سه نوجوان اسرائیلی ناپدید شدند،‌ مقامات رژیم صهیونیستی انگشت اتهام خود را به سمت حماس گرفتند و در این جهت عملیاتی برای ضربه زدن به زیرساخت‌های حماس از سوی اسرائیل آغاز شد.

 

1393/5/2 پنجشنبه

غزه و مدعیان خلافت اسلامی

تصور کنید اگر یک دهم میلیاردها دلاری که چند کشور عربی برای بحران آفرینی در دو کشور سوریه و عراق هزینه کردند به گروه‌های فلسطینی برای مبارزه با صهیونیست‌ها داده می‌شد، الان غزه و دیگر مناطق فلسطین اشغالی در چه شرایطی قرار داشت.

 

1393/5/2 پنجشنبه

از تمدید مذاکرات تا اختلافات باقی‌مانده

مذاکرات هسته‌ای در حالی برای چهار ماه دیگر تمدید می‌شوند که دست‌کم ۳ اختلاف اصلی بین ایران و 1+5 پابرجاست.

 

1393/5/2 پنجشنبه

عراق مدفن داعش

از آغاز بحران عراق در سال 2003، نواحی شمالی و شرقی این کشور به جهت دوری از مرکز، به کانون اصلی مخالفان و گروه های رادیکالیستی اپوزوسیون تبدیل شده است. از این رو دولت عراق سیطره کامل بر این نواحی حاشیه ای ندارد و این زمینه اصلی تجمع مخالفان در این نواحی است. حتی برخی اذعان ‌دارند که علت سقوط شهر موصل، حاصل تبانی مسئولان لشکری با داعش بوده است.

 

1393/5/2 پنجشنبه

تمدید مذاکرات وین ؛ توافقی در مسیر توافق نهایی

دو طرف با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند تا 24 نوامبر (3 آذر)یعنی در چار چوب توافق نوامبر 2013 (3 اذر 1392)در ژنو ؛ به این مذاکرات ادامه خواهند داد . بسیاری از ناظران این تصمیم را منطقی می دانند .بر خی هم معتقدند که مذاکرات در مسیر روبه جلو قرار دارد؛ اما تا رسیدن به توافق هنوز مقداری از مسیر باقی مانده است .بنابراین باید صبر و حوصله بخرج داد تا به مقصد نهایی رسید . با این حال برخی نیز معتقدند که بایدامیدواربوداما خیلی هم خوش‌بین نباشیم چون که اختلاف نظرها جدی است.

 
بيشتر
مجله سیاسی-راهبردی بصائر
بيشتر
نگاه روز
بيشتر
نظرسنجی
بيشتر
مسابقه پیامکی
نتایج مسابقه
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.