مصاحبه و گزارش
بررسی آخرین تحولات یمن
 • 1394/3/21 پنجشنبه بررسی آخرین تحولات یمن
  یمن از اواخر خرداد 1394 شاهد بروز موج دوم اعتراض‏های ضد حکومتی بود که برخلاف موج اول اعتراض‏ها در سال 2011، دارای رهبری سازمان‏یافته بود.
نتایج کمپ دیوید و آینده روابط آمریکا با شورای همکاری خلیج فارس
 • 1394/3/5 سه‌شنبه نتایج کمپ دیوید و آینده روابط آمریکا با شورای همکاری خلیج فارس
  با بیانیه پایانی نشست یک روزه کمپ دیوید باراک اوباما رییس جمهور آمریکا توانست سران و نمایندگان عالی شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس را متقاعد کند که توافق هسته ای در شرف انجام با ایران نه تنها تهدیدی علیه امنیت و منافع آن ها نخواهد بود بلکه می تواند به تقویت صلح و ثبات در شرایط بی ثباتی کنونی در منطقه بینجامد.
تهدید نظامی «اصل مذاکرات» را به خطر می‌اندازد
رمزگشایی از رفت و آمدهای دیپلماتیک ریاض واشنگتن
تغییرات سیاسی عربستان مورد خواست آمریکاست
 • 1394/2/20 يكشنبه تغییرات سیاسی عربستان مورد خواست آمریکاست
  در روزهای قبل دربار عربستان سعودی با تغییرات ناگهانی مهم و بی سابقه ای مواجه بود. وزیر خارجه کهنه کار عربستان بعد از 40 سال برکنار شد و مقرن بن عبدالعزیز برادر پادشاه عربستان از مقام ولیعهدی عزل شد و محمد بن نایف، نوه عبدالعزیز، با تکیه بر جایگاه ولیعهدی در نوبت پادشاهی قرار گرفت
ضعف کشورهای عربی در برابر سیاست های آل سعود
 • 1394/2/14 دوشنبه ضعف کشورهای عربی در برابر سیاست های آل سعود
  در چند هفته اخیر هواپیماهای عربستان و ائتلاف همراه به پایگاه های نظامی و مناطق غیرنظامی یمن حمله کرده اند. در این بین با توجه اتمام عملیات «طوفان قاطع» و تکیه بر گروه‌های هم پیمان خود در داخل یمن سخن از آتش بس و گفتگوی ملی در بین اعراب تقویت شده است
تاثیرات مرگ «الدوری» بر عراق و موقعیت داعش
 • 1394/2/3 پنجشنبه تاثیرات مرگ «الدوری» بر عراق و موقعیت داعش
  هر چند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت نمی‌تواند هنوز مرگ عزت‌ الدوری، معاون دیکتاتور معدوم عراق را تأیید کند اما پیش از این استاندار صلاح‌الدین عراق از کشته شدن «عزت ابراهیم الدوری» در یک عملیات پیش‌دستانه در منطقه «حمرین» خبر داده بود.
پیامدهای تجزیه یمن/چه کسانی از تجزیه این کشور سود می برند؟
بيشتر