دوشنبه 22 مهر 1398  
مجله بصائر
بيشتر
دریچه سیاسی
بيشتر
تحلیل مسئولین شعب

دوقطبی واقعی

بيشتر
مطالب برگزیده

1398/7/11 پنجشنبه

گذشته چراغ راه آینده است(5) مروری بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛(دکتر محمدعلی خوش‌طینت)

یکی از راهبردهای ترسیم آینده هر انقلابی، شناخت صحیح و به دور از تحریف گذشته است. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به درستی به این موضوع اشاره کرده‌اند، چنانکه در فرازی می‌فرمایند:«برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت. اگر از این راهبرد غفلت شود، دروغ‌ها بجای حقیقت خواهند نشست.»

 

1398/7/11 پنجشنبه

علل اهمیت، پیام‌ها و پیامدهای عملیات نصر من الله(دکتر سید رضی عمادی)

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن شنبه گذشته از بزرگ¬ترین عملیات نیروهای مسلح این کشور علیه عربستان سعودی با عنوان عملیات نصر من الله خبر داد و روز یکشنبه نیز ابعاد مختلف این عملیات را تشریح کرد. در این نوشتار برخی از علل اهمیت، پیام¬ها و پیامدهای این عملیات بررسی می¬شود.

 

1398/7/10 چهارشنبه

دستاوردهای عملیات «نصر من‌الله» جنبش انصار الله یمن(مسعود پورعلی)

جنبش انصارالله یمن طی عملیات «نصر من‌الله» در نجران، خسارت‌ها و تلفات سنگینی به مزدوران سعودی وارد کرد.

 

1398/7/10 چهارشنبه

چرا بن سلمان به دنبال مذاکره با ایران است(خلیل قلخانباز)

در روزها و هفته‌های اخیر اخبار بسیاری مبنی بر تلاش بن سلمان برای ارسال پیام به‌واسطه برخی میانجی‌ها به تهران در رسانه‌ها منتشر شده است.

 

1398/7/4 پنجشنبه

استوانه محور مقاومت(مسعود پورعلی)

چند سال پیش که مقام معظم رهبری طی سخنانی فرمودند: «من شمشیر را کشیدم، مشغولیم، ما از چپ و راست داریم می‌زنیم»، بسیاری متوجه منظور ایشان نشدند.

 

1398/6/31 يكشنبه

انقلاب اسلامی؛ بینش و آگاهی سیاسی(فرید افسری)

مقام معظم رهبری در بیاینه مهم و راهبردی «گام دوم» انقلاب در ذیل آثار و برکات انقلاب و دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب فرمودند: «بینش سیاسی آحاد مردم و نگاه آنان به مسائل بین‌المللی را به گونه‌ی شگفت‌آوری ارتقاء داد.

 

1398/6/31 يكشنبه

وعده الحاق دره اردن و شمال بحرالمیت به رژیم صهیونیستی(مسعود پورعلی)

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی وعده داده چنانچه در انتخابات پارلمانی این رژیم پیروز شود مناطق جدیدی از فلسطین اشغالی را به این رژیم ضمیمه خواهد کرد.

 

1398/6/31 يكشنبه

مروری بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛(دکتر محمدعلی خوش‌طینت)

یکی از راهبردهای ترسیم آینده هر انقلابی، شناخت صحیح و به دور از تحریف گذشته است. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به درستی به این موضوع اشاره کرده‌اند، چنانکه در فرازی می‌فرمایند:«برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت.

 

1398/6/31 يكشنبه

سیلی محکم، جواب جنگ ناجوانمردانه(مهدی رحمتی)

روز شنبه ۲۳ شهریور دو پالایشگاه شرکت نفت آرامکو در شهرهای «بقیق» و «هجره حُریص» در شرق عربستان توسط پهپادهای انصارا... یمن مورد هدف واقع شدند.

 

1398/6/30 شنبه

علل دور تازه تنش در روابط عربستان سعودی و حماس(دکتر سید رضی عمادی)

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای با انتقاد از عربستان سعودی، از مقامات سعودی خواست اعضای بازداشت شده این جنبش در این کشور را آزاد کنند.

 

1398/6/30 شنبه

ابعاد و پیامدهای حمله پهبادی انصارا... به تاسیسات نفتی عربستان(حبیب اله حسینی)

انصارا... یمن پس از چهار و نیم سال تجاوزگری ائتلاف سعودی بر علیه مردم مظلوم یمن در روز شنبه 23 شهریور ماه با استفاده از یگان‌های پهبادی خود یکی از بزرگترین عملیات‌های بازدارندگی را با بهره‌گیری از 10 فروند پهباد در عمق خاک عربستان انجام داد که طی آن تاسیسات و پالایشگاه نفتی مهم شرکت آرامکو در بقیق وهجره خریص مورد حمله قرار گرفت.

 

1398/6/30 شنبه

اهمیت حملات اخیر انصار الله به تأسیسات نفتی عربستان(رضا اکبری پویا)

مقدمه : انصار الله یمن در دو سال گذشته ده‌ها پهپاد و موشک‌های بالستیک کوتاه برد را به اهداف عربستانی شلیک کرده‌اند که سیستم دفاع هوایی عربستان از اصابت بسیاری از آن‌ها به هدف پیشگیری کرده و برخی نیز بدون کوچک‌ترین آسیبی سرنگون شده‌اند.

 
بيشتر
آمار بازدید
بازدید زیرپورتال : 1060489
بازدید زیرپورتال امروز : 288
بازدید صفحه امروز: 202
بیانات رهبری
پاور پوینت
بيشتر
گاهنامه تبیان
گاهنامه نامه تبیان2
جهت دریافت گاهنامه تبیان1 فایل زیر را کلیک بفرمائید.
بيشتر