مطالب برگزیده

1398/11/23 چهارشنبه

نقش سردار سلیمانی در شکست‌های راهبردی آمریکا در منطقه

تصمیم نابخردانه و خطای راهبردی آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی باعث تبعات دوگانه پیش بینی شده و غیرقابل پیش بینی در سراسر منطقه میشود که زودتر از همه دامن گیر آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود.

 

1398/11/21 دوشنبه

نخست وزیر جدید عراق و چالش های پیش روی آن؛(دکتر سیدرضی عمادی)

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق محمد توفیق علاوی را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی کرد.

 

1398/11/21 دوشنبه

اعلام طرح معامله قرن؛(مسعودی پورعلی)

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا طرح موسوم به معامله قرن را که از زمان پیروزی در انتخابات آمریکا مطرح کرده بود را در 8 بهمن ماه سال جاری اعلام کرد. این طرح مورد استقبال صهیونیست-ها و مخالفت فلسطینی‌ها قرار گرفت.

 

1398/11/12 شنبه

دوازده پیامد ترور سردار سلیمانی بر منطقه و روابط آمریکا و ایران

میلیونها عراقی درتظاهراتی که بزرگترین تظاهرات تاریخ عراق بود، خواستار خروج آمریکا ازکشورشان شدند.

 

1398/11/12 شنبه

دهه‌اي پرتنش در انتظار آمريكا و اروپا

پنج موضوع وجود دارد كه تنش‌هاي ميان آمريكا و اروپا را در دهه 2020 افزايش مي‌دهد، صرف‌نظر از اينكه چه كسي رياست كاخ سفيد را بر عهده خواهد گرفت.

 

1398/11/7 دوشنبه

راز جذابیت ایستادگی و مقاومت؛(فرید افسری)

قدیم‌ترها که بساط قلدری و نوچه بازی در شهرها رواج داشت و نیروهای نظمیه و امنیه هم به شکل نیروهای انتظامی و امنیتی امروزی حضور مستمر و پر رنگ در محلات و شهرها نداشتند و اصولاً امکان سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آنهم مهیا نبود.

 

1398/11/6 يكشنبه

شاخصه‌های مجلس در تراز گام دوم انقلاب اسلامی

مجلس شورای اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. وظایف و اختیارات مجلس در دو حوزه قانون‌گذاری و نظارت که در اصول قانون اساسی به آن تصریح شده ناظر بر اهمیت و جایگاه ویژه این نهاد قانون‌گذار در نظام جمهوری اسلامی است.

 

1398/11/6 يكشنبه

کابینه جدید لبنان و چالش‌های پیش رو؛(دکتر سید رضی عمادی)

حسن دیاب، نخست‌وزیر جدید لبنان رسماً 21 ژانویه کابینه خود را معرفی کرد. دیاب در تشکیل کابینه جدید تلاش کرد مطالبه‌های معترضان لبنانی را مدنظر قرار دهد. بر این اساس، کابینه جدید تفاوت‌هایی با کابینه سابق لبنان دارد.

 

1398/11/6 يكشنبه

کارکردهای برگزاری انتخابات؛(مسعود پورعلی)

انتخابات و حضور سیاسی شهروندان در نظام مردم‌سالاری دینی اهميت مشارکت را در جمهوری اسلامی ایران را بيش از پيش روشن می کند.

 

1398/11/6 يكشنبه

چرا باید نسبت به شرکت در انتخابات بی انگیزه باشیم؟؛(رضا اکبری پویا)

مقدمه : شرکت در اولین انتخابات پس از اعلان گام دوم انقلاب دلایل و نتایج متعددی برای افراد و جامعه در پی دارد. حضور در انتخابات و مشارکت حداکثری، تأثیر بالایی بر سرنوشت تک تک افراد و جامعه ایران اسلامی دارد، مشارکتی که در آن، هم مردم ایران، هم نظام سیاسی ج.ا.ا. به سهم خود در آن نقش بسزایی دارند.

 

1398/11/1 سه‌شنبه

تأملی بر تلاش برای خروج نظامی آمریکا از عراق؛(فرهاد وفایی فرد)

پس از ترور سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، نائب‌رئیس حشدالشعبی، پارلمان عراق با تشکیل جلسه‌ای از دولت این کشور خواست به حضور نیروهای آمریکایی در خاک این کشور پایان دهد.

 

1398/10/28 شنبه

چشم‌انداز اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰

اخیراً بانک جهانی پیش‌بینی خود از وضعیت اقتصاد ایران و جهان را منتشر کرد. بر این اساس، رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ به ۵/ ۲ درصد افزایش خواهد یافت که نسبت به پیش‌بینی قبلی بانک که در خردادماه گذشته منتشر شده بود، ۲/ ۰ درصد کم‌تر شده است، اما این رشد برای سال ۲۰۱۹، معادل ۴/ ۲ درصد برآورد شده است.

 

1398/10/28 شنبه

ایران- عمان پس از سلطان قابوس؛ (کامران کرمی)

سلطان قابوس، پادشاه عمان چند روز پیش در سن ۷۹ سالگی درگذشت. ساعاتی بعد، هیثم بن طارق آل سعید ۶۵ ساله، پسرعموی او و وزیر فرهنگ سابق، در برابر شورای خانوادگی سلطنت سوگند یاد کرد.

 

1398/10/28 شنبه

ابعاد و دلایل تصویب کاهش اختیارات جنگی ترامپ توسط دموکرات‌ها؛(مهدی مطهرنیا)

طرح کاهش اختیارات رئیس جمهور آمریکا برای اجرای اقدامات جنگی خصوصاً علیه ایران که از سوی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، بر اساس اراده ترامپ رای‌گیری شد.

 

1398/10/28 شنبه

شبکه¬های اجتماعی مجازی و انتخابات؛ مزایا و معایب؛(مسعود پورعلی)

امروزه رسانه¬ها به عنوان یکی از ارکان دموکراسی محسوب می¬شوند که از یک سو با مردم و از سوی دیگر با دولت¬ها در ارتباط هستند و نقش اساسی در میزان مشارکت یا عدم مشارکت سیاسی ایفا می¬کنند.

 

1398/10/28 شنبه

چرا شرکت در انتخابات حایز اهمیّت است؟(دکتر رضا اکبری پویا)

مقدمه : اهمیت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی که در 8 اسفند 1398 برگزار می‌گردد در دو حوزه‌ی حضور حداکثری و انتخاب هوشمندانه با توجه به شرایط تحولات سیاسی داخلی ، منطقه‌ای و فشار حداکثری آمریکا جهت از بین بردن سرمایه‌های اجتماعی موجود در جامعه ایرانی، اهمیت به سزایی دارد. در این نوشتار سوال اینست که چرا باید در انتخابات شرکت کنیم؟

 

1398/10/28 شنبه

بازتاب گسترده بیانات امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در نماز جمعه تاریخ ساز 27 دیماه 98 در رسانه‌های دنیا

رسانه‌های دنیا به‌سرعت بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه دیروز تهران را پوشش دادند و هر یک بخشی از سخنرانی ایشان را به‌عنوان تیتر خبری خود انتخاب کردند.

 

1398/10/28 شنبه

32 نکته در بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه تهران

نماز جمعه این هفته 27 دی‌ماه تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از 8 سال در مصلّی امام خمینی(ره) اقامه شد.

 

1398/10/28 شنبه

ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه پرشکوه و به‌یادماندنی امروز تهران، حضور معجزه گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی ویارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در عین الاسد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین‌کننده خواندند و افزودند: ملت باطن خود یعنی استقامت در مقابل شیاطین را در این حضور نشان داد و تنها راه ادامه این مسیر عزت‌آفرین، قوی‌تر شدن ایران در همه زمینه‌هاست.

 
12345678910...>>>