مطالب برگزیده

1398/6/17 يكشنبه

تقلید کورکورانه از سبک زندگی غربی(فرید افسری)

امروزه تقلید از سبک زندگی غربی با توجه به رواج ماهواره‌ها و فضای مجازی در کشور، سبب تغییر ارزش‌ها و هنجارها گردیده است.

 

1398/6/17 يكشنبه

عربستان در تنگنای تحولات جنوب یمن(دکتر سید رضی عمادی)

در حالی که پنجاه و چهارمین ماه جنگ عربستان سعودی علیه یمن می‌گذرد، آل سعود در تازه‌ترین اقدام با اعمال فشار بر دولت مستعفی یمن خواستار مشارکت دادن شورای انتقالی جنوب در این دولت شد.

 

1398/6/17 يكشنبه

دلایل و پیامدهای اهمیت پاسخ حزب ا... به تجاوزهای رژیم صهیونیستی(مهدی رحمتی)

حزب ا... لبنان از طریق گروه شهیدان «حسن زینب» و «یاسر ضاهر» دو خودرو نظامی صهیونیستی را در مسیر پادگان «آویوم» هدف قرار داد.

 

1398/6/16 شنبه

چرایی برداشته شدن گام سوم کاهش تعهدات توسط جمهوری اسلامی ایران(خلیل قلخانباز)

پس از خروج آمریکا از برجام و فرصت یک‌ساله ایران به طرف‌های دیگر برای جبران اقدامات ضد برجامی آمریکا و عدم عمل اروپا به تعهدات خویش، تهران در نیمه اردیبهشت و در نیمه تیرماه دو گام کاهش تعهدات را برداشت و در نیمه شهریورماه نیز گام سوم را در راستای کاهش تعهدات برجامی خود برداشت.

 

1398/6/16 شنبه

گذشته چراغ راه آینده است(3) (مروری بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی) دکتر محمدعلی خوش‌طینت

یکی از راهبردهای ترسیم آینده هر انقلابی، شناخت صحیح و به دور از تحریف گذشته است. در حقیقت با رجوع صحیح و درست و به دور از تحریف و تغییر گذشته است که می‌توان وضعیت آینده را ترسیم کرد.

 

1398/6/6 چهارشنبه

گذشته چراغ راه آینده است(2) (مروری بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی) دکتر محمدعلی خوش‌طینت

یکی از راهبردهای ترسیم آینده هر انقلابی، شناخت صحیح و به دور از تحریف گذشته است. در حقیقت با رجوع صحیح و درست و به دور از تحریف و تغییر گذشته است که می‌توان وضعیت آینده را ترسیم کرد.

 

1398/6/6 چهارشنبه

علل تلاش‌های مکرون برای میانجیگری بین ایران و آمریکا(خلیل قلخانباز)

روزهای اخیر امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه برای کاهش تنش‌ها بین تهران و واشنگتن تلاش‌های زیادی صورت داده است.

 

1398/6/3 يكشنبه

گذشته چراغ راه آینده است(1) (مروری بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی) دکتر محمدعلی خوش‌طینت

یکی از راهبردهای ترسیم آینده هر انقلابی، شناخت صحیح و به دور از تحریف گذشته است. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به درستی به این موضوع اشاره کرده‌اند، چنانکه در فرازی از بیانیه آمده است: «برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت.

 

1398/6/3 يكشنبه

دو ستون اقتدار انصار الله : دیدار با رهبری و حمله پهپادی(رضا اکبری پویا)

انصار الله یمن اکنون خود را به‌عنوان یک جنبش قدرتمند منطقه‌ای تثبیت کرده است. دیدار هیئت انصار الله با رهبر معظم انقلاب و انجام بزرگ‌ترین حمله پهپادی به جنوب شرق عربستان را می‌توان اوج بازدارندگی و اقتدار انصار الله دانست. عملیاتی که ده فروند پهپاد گروه انصار الله یمن به میدان نفتی الشیبه ‏و پالایشگاه آن‌که متعلق به شرکت آرامکو است، انجام دادند، مهم‌ترین رخداد جنگ یمن از زمان آغاز آن از ‏سوی عربستان و امارات در قالب طوفان قاطعیت بعد از 52 ماه در ماه مارس سال ۲۰۱۵، به شمار می‌رود.‏

 

1398/6/2 شنبه

بزرگ‏ترین حمله پهپادی یمنی‌ها علیه عربستان سعودی(دکتر سید رضی عمادی)

ارتش و کمیته‌های یمن روز 26 مرداد بزرگ‌ترین حمله‌های پهپادی را علیه عربستان سعودی در میدان نفتی «الشیبه» در جنوب شرقی عربستان سعودی انجام دادند.

 

1398/6/2 شنبه

آزادی نفت‌کش گریس 1، پیروزی مقاومت(مهدی رحمتی)

نفت‌کش گریس 1 سرانجام 24 مردادماه سال جاری پس از پنج هفته آزاد شد. این آزادسازی دارای نکاتی است که توجه به آن‏ها از اهمیت برخوردار است.

 

1398/5/31 پنجشنبه

چرایی نگرایی پمپئو از پایان یافتن محدودیت‌های تسلیحاتی ایران در سال آینده(خلیل قلخابناز)

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات‌متحده در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره «صلح و امنیت خاورمیانه» بار دیگر نگرانی خود را از پایان یافتن محدودیت‌های خرید و فروش اقلام و تسلیحات متعارف نظامی ایران ابراز داشت و خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی و مسافرتی سازمان ملل متحد علیه ایران شد.

 

1398/5/28 دوشنبه

نبردهای نیابتی عربستان و امارات در عدن(حبیب اله حسینی)

ائتلاف عربی ضد یمن با محوریت و همکاری نظامی عربستان سعودی و امارات متحده عربی پس از گذشت 4 سال جنایت و کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یمن، طی روزهای 16 تا 19 مرداد ماه وارد درگیری‌های خشونت بار نیابتی در شهر عدن گردید.

 

1398/5/28 دوشنبه

اهداف و پیام‌های سفر محمد بن زاید به عربستان(دکتر سیدرضی عمادی)

محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی روز 21 مرداد به جده سفر و با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دیدار و گفتگو کرد.

 

1398/5/27 يكشنبه

سبک زندگی غربی؛ هبوط اخلاقیات یا شبیخون فرهنگی(فرید افسری)

چند روز پیش در خبرها دیدم که در یکی از شهرهای شمالی کشور خانم و آقایی با فریب هیئت امنای یک مسجد، و به بهانه دروغی دفن فرزند درگذشته خود؛ اقدام به خرید محل دفنی در زمین های مسجد می نمایند و با برگزاری مراسمی خاص سگشان را دفن می نمایند که با هوشیاری و آگاهی اهالی روستا، بعد از گذشت یک روز نسبت به خارج کردن سگ و انتقال جسد حیوان به جای دیگر و دستگیری خاطیان ماجرا پایان می یابد.

 

1398/5/27 يكشنبه

نشانه‌های رافت انقلاب اسلامی(دکتر محمدعلی خوش‌طینت)

یکی از فرازهای مهم بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 1397 صادر شد، مهربانی و گذشت انقلاب اسلامی بوده است که از آن به «رافت اسلامی» تعبیر می‌شود.

 

1398/5/26 شنبه

چراغ سبز اماراتی‏ها به ایران(تقی جعفری)

به نظر می‏رسد نشانه‏هایی از تلاش امارات برای نزدیکی روابط با ایران مشهود شده باشد. به همین منظور، یک هیئت بلند پایه اماراتی 7 مرداد (26 جولای) در قالب ششمین نشست گارد ساحلی با هدف تقویت روابط دیپلماتیک و همکاری‏های مشترک در راستای تقویت امنیت مرزها و تحقق امنیت پایدار وارد ایران شد.

 

1398/5/26 شنبه

بحران کشمیر و مسئله اختلاف‌های ارضی(مهدی رحمتی)

پس از افزایش تنش‌ها میان کشورهای هند و پاکستان در خصوص مسئله کشمیر، یک بار دیگر بحث ریشه‌یابی این اختلاف و دلایلی که منجر به تفاسیر گوناگون از مرزهای سرزمینی می‌شود به موضوعی مهم مبدل شده است.

 
12345678910...>>>