شنبه 5 مهر 1399  
اینفوگرافی- فوتونیوز
1399/6/12 چهارشنبه
1399/6/12 چهارشنبه
بيشتر
مجله بصائر
بيشتر
دریچه سیاسی
بيشتر
مطالب برگزیده

1399/6/4 سه‌شنبه

مصادیق جریان تحریف(3)؛(محمدعلی خوش‌طینت)

2- خارجی یکی دیگر از مصادیق جریان تحریف در حوزه سیاست خارجی است که این خود چند بخش دارد و به شرح زیر می‌باشد.

 

1399/6/4 سه‌شنبه

پایان یوسف بن علوی؛(مسعود پورعلی)

مقدمه سه شنبه 28 مرداد با فرمان هیثم بن طارق پادشاه جدید عمان، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه این کشور، پس از 23 سال، از ریاست دستگاه دیپلماسی عمان برکنار شد.

 

1399/6/3 دوشنبه

علل و اهداف خشونت ها در بصره(سیدرضی عمادی)

بصره در 5 سال گذشته تقریبا هر سال در تابستان شاهد شکل گیری تظاهرات ضد دولتی و تبدیل آن به خشونت های اجتماعی بود. عراق از سال های قبل با مشکلاتی نظیر بیکاری و ضعف خدمات دولتی به خصوص تامین برق و آب مواجه است.

 

1399/6/3 دوشنبه

شکست آمریکا در شورای امنیت در برابر جمهوری اسلامی ایران (خلیل قلخانباز)

طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت که در تاریخ 29/04/1394 به تصویب اعضا رسید، محدودیت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران پس از 5 سال و در اکتبر (مهرماه) سال جاری پایان می‌پذیرد. لذا ایالات‌متحده آمریکا چند ماهی است که به دنبال جلوگیری از لغو محدودیت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران بوده و تلاش گسترده‌ای را در دستور کار قرار داده است.

 

1399/6/2 یکشنبه

هدف آمریکا از اعمال قدرت هوشمند در اجماع سازی بین‌المللی علیه ج.ا.ا.؛(رضا اکبری پویا)

مقدمه: قدرت سخت آمریکا بر اصل « اجبار » تاکید دارد و «قدرت هوشمند » آن بر اصل « مشارکت » مبتنی است. این امر به مفهوم آن است که برای ایفای نقش سیاسی و بین‌المللی، ضرورت مشارکت با نهادهای بین‌المللی اجتناب ناپذیر است. حال سوال اینست که هدف آمریکا از اعمال قدرت هوشمند در اجماع سازی بین‌المللی علیه ج.ا.ا. چیست ؟

 

1399/6/1 شنبه

چطور آمریکا با وجود داشتن بیشترین تلفات کرونا در جهان، باز هم متهم به تولید کووید 19 است؟؛(سیدحمید سیدجعفری)

کویید19 ویروسی هوشمند است که رفتار آن در مواجهه با قربانیانش با توجه به سن و سال و رنگ پوست افراد متفاوت است. به‌عنوان مثال این ویروس قربانیان خود را عمدتاً از میان سالخوردگان و در بین رنگین‌پوستان عمدتاً از میان سیاه‌پوستان انتخاب می‌کند.

 

1399/5/27 دوشنبه

ادامه اعتراض¬ها در جهت سرنگونی نتانیاهو؛(مسعود پورعلی)

مقدمه برای چندمین هفته متوالی، اعتراض¬ها در سرزمین¬های اشغالی جهت سرنگونی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم ادامه دارد.

 

1399/5/26 یکشنبه

مصادیق جریان تحریف(2)؛ محمدعلی خوش‌طینت

تحریف به عنوان یک جنگ شناختی و ابزار عملیات روانی دشمن، ساحتی چند بعدی دارد. با نگاهی عمیق‌تر می‌توان ابعاد و مصادیق جریان تحریف را در چند حوزه واکاوی نمود. در شرایط کنونی، مصادیق جریان تحریف را می‌توان به چهار حوزه، سیاسی(اعم از داخلی و خارجی)، اقتصادی و دفاعی تقسیم‌بندی کرد:

 

1399/5/25 شنبه

انتخاب کامالا هریس به‌عنوان معاون جو بایدن و چند نکته؛(خلیل قلخانباز)

سرانجام جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات 13 آبان‏ماه سال جاری ایالات‌متحده، کامالا دوی هریس را به‌عنوان معاون خود برگزید.

 

1399/5/21 سه‌شنبه

اهداف چین از طرح جاده ابریشم نوین چیست؟؛ رضا اکبری پویا

مقدمه طرح احیاء جاده ابریشم نوین برای نخستین¬بار توسط شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین، در سال 2013 مطرح شد. جاده ابریشم نوین، مجموعه¬‌ای از پروژه‌¬های زیرساختی، انرژی، تجارت، حمل و نقل و فناوری اطلاعات است که چین و آسیای شرقی را به آسیای مرکزی، اروپا و آفریقا وصل می‌کند.

 

1399/5/20 دوشنبه

مصادیق جریان تحریف (1) محمدعلی خوش‌طینت

مقام معظم رهبری در دیدار تلویزیونی با مردم به مناسبت عید سعید قربان(10/05/99)، بیانات مهمی ایراد فرمودند.

 

1399/5/19 یکشنبه

اقتدار جمهوری اسلامی دلیل عقب¬نشینی ایالات متحده(مسعود پورعلی)

مقام معظم رهبری (مدالظله العالی) در فرازی از بیانات خود به مناسبت عید سعید قربان با اشاره به اهمیت اقتدار ایران اسلامی در منطقه، بیان فرمودند: «خواست امروز آمریکا از ایران، کنار گذاشتن کامل صنعت هسته-ای، کاهش بسیار شدید توان دفاعی و رها کردن اقتدار منطقه¬ای است. اما پذیرفتن این خواسته‌ها قطعاً موجب عقب‌نشینی آمریکا نخواهد شد و هیچ عقلی نیز حکم نمی¬کند که برای توقف متجاوز، خواسته¬های او را اجابت کنیم.»

 
بيشتر
بیانات مقام معظم رهبری
پاور پوینت
بيشتر